Championship 36. Hafta Maç Önceleri

Rotherham - Middlesboro

Boro son 4 maçında 3 galibiyet alarak tekrardan kendisine gelmeyi başardı. Maç eksiğiyle 2 inci sırada yer alan takım eksik maçı kazanması halinde zirveye yerleşecek. Son 2 maçını kazanmasına rağmen muhtemelen League One'a düşecek Rotherham'ın pek şansı yok.

Wolves - Bristol City

Wolves son 9 maçında yalnızca 1 galibiyet alabilirken Bristol son 6 maçının 4'ünü kazanmayı başardı. Düşme hattının 5 puan üzerinde yer alan Bristol, sezon hedeflerini tüketen Wolves karşısında en azından 1 puan alabilir. Bristol yenilmez.

Blackburn - Birmingham 

Birmingham son 6 maçında yalnızca 2 galibiyet çıkarınca playoff potasının içinde kalmayı başaramadı. Ancak hala özellikle de 6 ıncı sıra için olan yarışın fazlasıyla içinde takım. Ancak son 3 iç saha maçını da kazanmış olan Blackburn karşısında işleri kolay değil. 2.5 gol altı ile sonuçlanır.

Brighton - Sheffield Wednesday

Brighton son 9 maçında tek mağlubiyet aldı. Sezona iyi başlayan takım haftalarca yenilmeden zirvede kalmıştı hatırlarsınız. Şimdi sezon sonu ve ilk 2 sıra için sezon sonunda da benzer bir performansa ihtiyaç duyuyorlar. Ancak Wednesday gayet iyi bir takım. Sürpriz Rotherham mağlubiyetinin etkilerini üzerlerinden atabilirler. Sürpriz bekliyorum. 

Cardiff - Leeds

Galler ekibi tam kadrosunun hakkını veremeden amaçsız bir sezon geçirecekti ki son haftalardaki yükselen performans onları playoff yarışına soktu. Hedefsiz Leeds'in rakibi karşısında pek şansı yok.

Charlton - MK Dons

Charlton Brentford'u devirerek ligin dibinden kurtuldu ancak lige tutunmak için yakalaması gereken MK Dons ile hala 7 puan fark mevcut. Sevilen tabirle 6 puanlık bir maç. Charlton bu maçı kazanamazsa daha bir çok hafta olmasına rağmen lige havlu atar. Brentford galibiyetinin verdiği güçle MK Dons'u devirir Charlton.

Fulham - Burnley

Lider Burnley harika bir sezon geçiriyor ve adım adım Premier Lig'e ilerliyor. Takım son 4 maçını da kazanmayı başardı. Fulham'ın bu maçtan galibiyet çıkartması güç ancak ligin en çok gol atan 2 takımının maçından bol gol çıkacağını düşünmemek çılgınlık olur. 

Huddersfield - Reading

Reading son 5 maçını da kaybetmedi. Ancak 2 takımın da herhangi bir kaydadeğer amacı bulunmuyor. Az gol ve beraberlik muhtemel.

Nottingham Forest - Preston

Forest ligde son 4 maçını da kaybetti. Preston ise beklentilerin çok üzerinde rüya gibi bir sezon geçiriyor. Son 2 maçını kazansa takım belki de playoff potasının içinde olacaktı. Forest fazlasıyla formsuz. Preston'ın en azından yenilmeyeceğini hesaba katmak lazım.

QPR - Derby

QPR beklentilerin uzağında sezon geçiren ekiplerden bir tanesi. Ligin bu son düzlüğünde hedefsiz kaldılar. Derby ise hoca değişikliklerine rağmen ilk 2 ihtimalini bile sürdürüyor. QPR son 8 iç saha maçının yalnızca 2'sini kazanabildi. Derby bu maçtan galibiyet çıkartabilir.

Bolton - Ipswich

Ligin dibindeki Bolton son 29 maçından yalnızca 3 galibiyet çıkartabildi. İki takım arasındaki son 4 maçta Ipswich rakibinden gol dahi yemedi. Yine Ipswich 7 maçtır rakibine kaybetmiyor. Durum açık, Bolton havlu attı sayılır. Ipswich kazanır.

premierligturkiye
DİĞER YAZILAR
YORUM YAZIN
Lütfen bekleyiniz
ADA FUTBOLU E-DERGİ
ADA FUTBOLU SAYI 27
YAZARLAR