Palace'a Hollandalı Menajer

 Zorlu bir sezonun ardından beklentilerin altında kalan ve Sam Allardyce ile yollarını ayıran Crystal Palace aradığı menajeri buldu.

 Takımın başına 3 yıllığına tecrübeli Hollandalı teknik adam Frank de Boer getirildi.

 De Boer, Kartallar'ın ilk tam kontratlı yabancı menajeri olarak Palace tarihine geçti. Takımı, Ada dışından, daha önce sadece 1998 yılında İtalyan Attilio Lombardo kısa bir süre oyuncu-menajer olarak yönetmişti.

 Frank de Boer yaptığı açıklamada Crystal Palace’a geldiği için çok heyecanlı olduğunu dile getirirken birçok önemli noktaya değindi.

 “Dünya çapında gururlu ve tutkulu taraftarlarıyla bilinen, böyle tarihi bir kulübün başına geçmek büyük bir onur.

 “Bu görev benim için gerçekten heyecan verici bir fırsat ve burada Güney Londra’da oyuncularla ve ekiple birlikte Premier Lig’e başlamak için sabırsızlanıyorum.

 “Sağlam bir Premier Lig kulübü olmak istiyoruz, küme düşme mücadelesi veren bir takım değil, hedef bu. Eğer daha fazla şey yapabilirsek bu güzel olur fakat öncelik çok sağlam bir Premier Lig kulübü olmakta.”

  Son olarak Inter’in başına geçen fakat bu macerayı yalnızca 85 gün sürdürebilen de Boer, geçtiğimiz  sezonun geri kalan kısmında herhangi bir kulüp çalıştırmadı.

  Hollandalı menajer asıl başarısını Ajax ile yaşadı. 6 sezon boyunca menajerlik koltuğunda oturan de Boer  Ajax’ı üst üste 4 kez Eredivisie şampiyonu yapmayı başardı ve adını kulüp  tarihine altın harflerle yazdırdı.

  Futbolculuk kariyerinde Ajax ve Barcelona gibi büyük takımlarda oynayan de Boer 2003/04 sezonunda      Galatasaray’da da forma giymişti. 

premierligturkiye
DİĞER YAZILAR
YORUM YAZIN
Lütfen bekleyiniz
ADA FUTBOLU E-DERGİ
ADA FUTBOLU SAYI 27
YAZARLAR