VİDEO: Donald Trump Lig Kupası Kurası Çekerse

Bugün Amerika başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump Ocak ayından itibaren Obama'nın koltuğuna 4 seneliğine oturacak. 70 yaşındaki iş adamı kariyeri boyunca oldukça renkli kişiliği ile pek çok ilginç kareye ve anıya sahip. Henüz sabah saatlerinde Fenerbahçe forması ile verdiği poz Türkiye'de trending topic oldu bile. Hatta Fenerbahçe Spor Kulübü yeni başkanı bu fotoğraf ile tebrik etti web sitesinden. 

Biz de İngiltere'den tam 24 yıl öncesine ait bir video ile selamlıyoruz yeni başkanı. 1992 Lig Kupası çeyrek final kuralarını çekmişti Trump. Bu olay nereden çıktı nasıl oldu derseniz o kadarından emin değiliz. Bildiğimiz tek şey o sezon kupayı Manchester United'ın kazandığı. Trump'ın çektiği kurada ona eşlik eden efsanevi İngiliz futbolcu Jimmy Greaves oldu. Leeds United vs Manchester United eşleşmesinde kaybeden taraf Leeds o sezon rakibi kupa peşinde koşarken şampiyonluğa ulaşmış ve Premier Lig'den önceki son sezonu zaferle noktalamıştı. 

İşte lise yıllarında futbol oynadığını da anlatan Amerika başkanı Donald Trump'ın çektiği Lig Kupası Çeyrek final kuraları... Finalde Nottingham Forest'ı 1-0 yenen Manu kupanın sahibi olmuştu...

 

 

 
 

 

premierligturkiye
DİĞER YAZILAR
YORUM YAZIN
Lütfen bekleyiniz
ADA FUTBOLU E-DERGİ
ADA FUTBOLU SAYI 27
YAZARLAR